Telefon: 0 324 613 33 35

Email:info@alcombilgisayar.com.tr

Yönetici
21 Eylül, 2017
Hizmetlerimz
image1

Bilgisayar ağları birbirine kablolarla bağlanmış ana makina, yazıcı, bilgisayar, modem gibi bircok haberleşme ekipmanının en ekonomik ve verimli yoldan kullanılmasıdır.
Network Nedir? Bir veya birden fazla bilgisayarın; dosya ve veri alış verişi yapabilmesi için birbirine bağlanarak oluşturduğu yapıya "Network" denir. Network topolojisi 3 başlık altında incelenirler. LAN, WAN ve MAN olmak üzere yapılarına göre standartları vardır.

Networklere neden ihtiyaç duyarız?

Bilgisayar ağları yani networklara duyulan gereksinimin ilk sebebi; düşük maliyet ile kullanıcıları birbirleri ile haberleştirmek ve uygulama/dosya paylaşmaktır. Bu sayede birden fazla kullanıcı birbirleri ile daha az maliyet harcanarak haberleşebilir ve dosya aktarımı, mesaj alış verişi sağlayabilirler. Diğer bir neden ise; ortak cihazları paylaşmaktır. Network üzerinde bulunan bir yazıcı veya bir scanner (tarayıcı) bütün networkteki client'ların kullanması üzere paylaştırılabilir.

Network çözümlerinin getirdiği faydalar nelerdir?

Bir network kurmak veya birden fazla bilgisayarı birbiri ile bağlamak bize şu faydaları sağlamaktadır;
* Dosya Paylaşımı
* Düşük Maliyet
* Çevre Cihazlarının Paylaşımı
* Düşük Maliyet İle Haberleşme
* Daha Kolay Yönetilebilirlik

"Alcom Bilgisayar Bilişim firma ya da kurumların gerekli network alt yapısını, uzman ekibi ile kaliteli bir şekilde inşa ederek, yapısal kablolamadaki deneyimlerini ve network çözümlerini size sunar. Kablolama, network sistem elemanları, server kurulumları ihtiyaçlarınızda bizi arayınız."

İletişim Bilgileri

Telefon:0 324 613 33 35
Email: info@alcombilgisayar.com.tr
Website: www.alcombilgisayar.com

Yeni Ömerli Mahallesi
4110 Sokak,
Dörtlemez Apt. Altı,No:10
Tarsus/Mersin

Kalite Politikamız

ALCOM BİLGİSAYAR gelişen teknolojiye ayak uydurarak, uzman ekibi ve modern cihazları ile size hizmet sunmaktadır. Bilgisayar, tablet, notebook, yazıcı, fax, alarm ve güvenlik sistemleri çözümleri, otomatik bariyer sistemleri keşif, kurulum ve montaj ihtiyaçlarınızda her zaman en kaliteli hizmet ve en uygun fiyat hedefi ile hizmet vermektedir.